KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Torrnål/akvarell 11391079
*
nr 1139 1079
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Torrnål/akvarell, Hasse Lindroth (f. 1938), "Ersta", motivet: 25x32
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 19:09:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 18:47:17
1
1.000 kr
23/10 18:58:31
2
Vinnande bud
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Hasse Lindroth
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Hasse Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hasse lindroth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnål vattenfärg
-
2009 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:53
*
Hasse Lindroth
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Hasse Lindroth
nr 1139 1079
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Torrnål/akvarell, Hasse Lindroth (f. 1938), "Ersta", motivet: 25x32
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/10 18:47:17 | 1 | 1.000 kr |
23/10 18:58:31 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
23 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Hasse Lindroth
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Hasse Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hasse lindroth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnål vattenfärg
-
2009 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:53